SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Pojkar utomhus
Män senior
Gren Namn Resultat Tävling/plats Datum
100 m Adam Denguir -94 10.78 Lund 120902
200 m Filip Sjövall -95 22.18 Göteborg 120708
400 m Filip Sjövall -95 51.63 Eslöv 120520
800 m Peter Lundin 1:58.30 86
1000 m Per Platzack 2:38.83 Lund 7709
1500 m Peter Lundin 3:58.82 Helsingborg 8707
2000 m Göran Hägerfjord 6:05.60 Hässleholm 08008
3000 m Peter Lundin 8.37 86
5000 m Peter Lundin 15:05.20 Helsingborg 86
2000 m hinder Göran Hägerfjord 6:01.25 Hässleholm 8308
110 m häck (106.7 cm) Sebastian Holmberg -87 17.11 Hässleholm 070728
400 m häck (91.4 cm) --
Höjd Mikael Svensson 1.98 Malmö 89
Stav Joakim Svensson 3.30 Malmö 8208
Längd Kim Freiburghaus -86 7.24 Göteborg 070630
Tresteg Adam Denguir -94 14.38 Sollentuna 120812
Kula (7.26 kg) Anders Gunnarsson -68 10.96 Eslöv 20190519
Diskus (2.0 kg) Anders Gunnarsson -68 26.50 Lund 20170903
Slägga (7.26 kg) Kaj Rolf -50 22.05 Staffanstorp 080515
Spjut (800 g) Anders Gunnarsson -68 46.07 Lund 20160827
Castorama MS Kaj Rolf -50 1073 Malmö 080921
Pojkar 19
Gren Namn Resultat Tävling/plats Datum
100 m Adam Denguir -94 10.78 Lund 120902
200 m Filip Sjövall -95 22.18 Göteborg 120708
400 m Filip Sjövall -95 51.63 Eslöv 120520
800 m Adrian Hansson -94 2:00.57 Stockholm 090802
1500 m Johan Petre 4:05.25 Malmö 8305
5000 m Johan Petre 15:11.83 Lund 8306
2000 m hinder Rickard Thorsén 6:10.70 Hässleholm 8608
110 m häck (100.0 cm) Simon Martinsson -99 16.68 Lund 170903
300 m häck (91.4 cm) Fredrik Svensson -85 43.70 Helsingborg 040709
Höjd Mikael Svensson 1.98 Malmö 89
Stav Joakim Svensson 3.30 Malmö 8208
Längd Adam Denguir -94 7.23 Göteborg 120707
Tresteg Adam Denguir -94 14.38 Sollentuna 120812
Kula (6.0 kg) Mikael Svensson 9.65 Lomma 8810
Diskus (1.75 kg) --
Slägga (6.0 kg) --
Spjut (800 g) Adam Denguir -94 34.16 Lund 120901
Pojkar 18
Gren Namn Resultat Tävling/plats Datum
100 m Adam Denguir -94 10.78 Lund 120902
200 m Filip Sjövall -95 22.18 Göteborg 120708
400 m Filip Sjövall -95 51.63 Eslöv 120520
800 m Adrian Hansson -94 2:00.57 Stockholm 90802
1500 m Johan Petre 4:05.25 Malmö 8305
5000 m Johan Petre 15:11.83 Lund 8306
2000 m hinder Rickard Thorsén 6:10.70 Hässleholm 8608
110 m häck (100.0 cm) Fredrik Svensson -85 17.05 Lund 030830
300 m häck (91.4 cm) Fredrik Svensson -85 45.09 Landskrona 030531
Höjd Mikael Svensson 1.98 Malmö 89
Stav Joakim Svensson 3.30 Malmö 8208
Längd Adam Denguir -94 7.23 Göteborg 120707
Tresteg Adam Denguir -94 14.38 Sollentuna 120812
Kula (6.0 kg) Mikael Svensson 9.65 Lomma 8810
Diskus (1.75 kg) --
Slägga (6.0 kg) --
Spjut (800 g) Adam Denguir -94 34.16 Lund 120901
Pojkar 17
Gren Namn Resultat Tävling/plats Datum
100 m Filip Sjövall -95 11.00 Sollentuna 20120810
200 m Filip Sjövall -95 22.18 Göteborg 120708
400 m Filip Sjövall -95 51.63 Eslöv 120520
800 m Adrian Hansson -94 2:00.57 Stockholm 090802
1500 m Johan Petre 4:05.25 Malmö 8305
3000 m Göran Hägerfjord 8:59.07 Göteborg 8307
2000 m hinder (91.4 cm) --
110 m häck (91.4 cm) Magnus Berglund -89 15.87 Vellinge 060910
300 m häck (84.0 cm) Melker Zetterman -93 43.27 Karlstad 100814
Höjd Joakim Svensson 1.90 Helsingborg 8207
Stav Joakim Svensson 3.30 Malmö 8208
Längd Adam Denguir -94 6.96 Vellinge 110828
Tresteg Magnus Berglund -89 13.06 Vellinge 060910
Kula (5.0 kg) Joakim Svensson 11.71 Ljusdal 8209
Diskus (1.5 kg) Joakim Svensson 35.13 Malmö 8208
Slägga (5.0 kg) --
Spjut (700 g) Peter Ahlström -93 41.27 Göteborg 090626
400 m häck (84.0 cm) Melker Zetterman -93 1:04.66 Vejen 100822
Pojkar 16
Gren Namn Resultat Tävling/plats Datum
100 m Filip Sjövall -95 11.30 Helsingborg 110703
200 m Filip Sjövall -95 23.26 Ystad 110827
400 m Henrik Gustafsson -79 53.12 Halmstad 0950716
800 m Adrian Hansson -94 2:00.57 Stockholm 090802
1500 m Peter Lundin 4:13.07 Helsingborg 8307
3000 m Göran Hägerfjord 8:59.07 Göteborg 8307
1500 m hinder Anders Tehorin 4:59.07 86
110 m häck (91.4 cm) Simon Martinsson 15.71 Göteborg 150628
300 m häck (84.0 cm) Melker Zetterman -93 45.86 Göteborg 090626
Höjd Joakim Svensson 1.90 Helsingborg 8207
Stav Joakim Svensson 3.30 Malmö 8208
Längd Adam Denguir -94 6.33 Lund 100828
Tresteg Adam Denguir -94 12.69 Lund 100829
Kula (5.0 kg) Joakim Svensson 11.71 Ljusdal 8209
Diskus (1.5 kg) Joakim Svensson 35.13 Malmö 8208
Slägga (5.0 kg) --
Spjut (700 g) Peter Ahlström -93 41.27 Göteborg 090626
Spjut (600 g) Joakim Svensson 50.32 Malmö 8208
Pojkar 15
Gren Namn Resultat Tävling/plats Datum
100 m Filip Sjövall -95 11.58 Göteborg 100703
300 m Adrian Hansson -94 37.14 Göteborg 090628
800 m Adrian Hansson -94 2:00.57 Stockholm 090802
2000 m Tobias Sjövall 6:27.25 Ängelholm 09108
100 m häck (84.0 cm) Simon Martinsson -99 14.27 Eksjö 130915
300 m häck (76.2 cm) Adam Gullstrand -86 41.23 Lerum 010810
1500 m hinder (76.2 cm) --
Höjd Mattias Leisvik 1.70 Helsingborg 8907
Stav Melker Zetterman -93 2.00 Eslöv 070922
Längd Rosqvist Larsen Max -01 6.04 Trelleborg 160618
Tresteg Adam Gullstrand -86 12.23 Helsingborg 010706
Kula (4.0 kg) Martin Brodelius -88 13.36 Norrköping 020907
Diskus (1.0 kg) Viggo Cedertjärna -02 32.10 Lund 170901
Slägga (4.0 kg) Mattias Sjövall -99 23.97 Eksjö 130915
Spjut (600 g) Simon Martinsson -99 37.00 Lund 140831
60 m häck (84.0 cm) Simon Martinsson -99 11.92 Ängelholm 140823
80 m Rosqvist Larsen Max -01 9.65 Lund 20160828
80 m försök Rosqvist Larsen Max -01 9.65 Lund 20160828
80 m häck (84.0 cm) Simon Martinsson -99 11.66 Lund 140831
200 m Filip Sjövall -95 23.91 Hässleholm 100731
Stafett 4x80m Noah Karlberg -05 39.42 Eslöv 20190519
Isak Gunnarsson -04
Anton Rosslin -04
Fredrik Andersson -04
Åttakamp (100 m häck (84.0 cm), Diskus (1.0 kg), Stav, Spjut (600 g), Längd, Kula (4.0 kg), Höjd, 800 m) Melker Zetterman -93 3845 Eslöv 070922
Pojkar 14
Gren Namn Resultat Tävling/plats Datum
80 m Noah Karlberg -05 9,70 Eslöv 20190518
100 m Filip Sjövall -95 11.78 Olofström 090905
200 m Martin Brodelius -88 24.68 Hässleholm 020727
300 m Adrian Hansson -94 38.30 Lidköping 080907
800 m Adrian Hansson -94 2:04.82 Lidköping 080906
2000 m Tobias Sjövall 6:27.25 Ängelholm 9108
80 m häck (84.0 cm) Max Rosqvist-Larsson 12.10 Lidköping 150906
100 m häck (84.0 cm) Simon Martinsson -99 14.27 Eksjö 130915
300 m häck (76.2 cm) Melker Zetterman -93 45.36 Göteborg 070629
1500 m hinder (76.2 cm) --
Höjd Mattias Leisvik 1.70 Helsingborg 8907
Stav Melker Zetterman -93 2.00 Eslöv 070922
Längd Max Rosqvist-Larsson 5.72 Hässleholm 150726
Längd (zon) Adam Gullstrand -86 5.85 Staffanstorp
Tresteg Max Rosqvist-Larsson 11.94 Lidköping 150906
Tresteg (zon) Adam Gullstrand -86 12.00 Karlskrona 0805
Kula (4.0 kg) Martin Brodelius -88 13.36 Norrköping 020907
Diskus (1.0 kg) Simon Martinsson -99 30.09 Lund 130907
Slägga (4.0 kg) Mattias Sjövall -99 23.97 Eksjö 130915
Spjut (600 g) Simon Martinsson -99 34.70 Helsingborg 130706
400 m Gustav Gullstrand -87 1:02.61 Eslöv 010513
Stafett 4x80m Noah Karlberg -05 42.78 Eslöv 180527
Isak Gunnarsson -04
Anton Rosslin -04
Fredrik Andersson -04
Trekamp (100 m, Kula (4.0 kg), Längd) Filip Sjövall -95 2028 Lund 090823
Pojkar 13
Gren Namn Resultat Tävling/plats Datum
60 m Noah Karlberg -05 7.96 Eslöv 180915
80 m Martin Brodelius -88 10.19 Kalmar 10908
200 m Adrian Hansson -94 26.49 Malmö 070826
400 m Oskar Andersson -01 1:05.78 Lund 130907
600 m Adrian Hansson -94 1:37.75 Eslöv 070922
800 m Rickard Thorsén 2:24.4m Staffanstorp 08009
1500 m --
60 m häck (76.2 cm) Simon Martinsson -99 9.76 Lund 120901
80 m häck (84.0 cm) Adam Gullstrand -86 13.26 Växjö 990911
Höjd Simon Martinsson -99 1.65 Lund 120901
Längd (zon) Martin Brodelius -88 5.80 Lund 010825
Tresteg (zon) Simon Martinsson -99 11.49 Ängelholm 120908
Kula (3.0 kg) Martin Brodelius -88 11.96 Lund 000827
Diskus (0.6 kg) Simon Martinsson -99 30.71 Vellinge 120610
Spjut (400 g) Simon Martinsson -99 36.08 Ängelholm 120908
60 m final Max Rosquist-Larsson -01 8.52 Eslöv 140525
60 m försök Max Rosquist-Larsson -01 8.54 Eslöv 140525
4x200m Nils Andersson -94, Adam Denguir -94, Johan Gottsäter -94, Adrian Hansson -94 2:00.73 Lund 070901
Femkamp (60 m häck (76.2 cm), Höjd, Kast med boll (300 g), Längd, 600 m) Adrian Hansson -94 4078 Eslöv 070922
Slägga (3.0 kg) Simon Martinsson -99 26.82 Eslöv 110515
Trekamp (60 m, Kula , Längd) Noah Karlberg 2973 Lund 180826
Pojkar 12
Gren Namn Resultat Tävling/plats Datum
60 m Martin Brodelius -88 8.28 Värnamo 000910
80 m Filip Sjövall -95 11.27 Vellinge 070617
200 m Simon Martinsson -99 29.10 Vellinge 110611
400 m Oskar Andersson -01 1:05.78 Lund 130907
600 m Oskar Andersson -01 1:44.47 Trelleborg 130601
800 m Rickard Thorsén 2:24.4m Staffanstorp 8009
1500 m --
60 m häck (76.2 cm) Adam Gullstrand -86 10.53 Vellinge 980913
Höjd Simon Martinsson -99 1.56 Göteborg 110709
Längd (zon) Martin Brodelius -88 5.09 Lund
Tresteg (zon) Simon Martinsson -99 10.21 Hässleholm 110730
Kula (3.0 kg) Martin Brodelius -88 11.96 Lund 000827
Diskus (0.6 kg) Romeo Olsson 30.70 Lomma 8709
Spjut (400 g) Simon Martinsson -99 29.62 Hässleholm 110730
Kast med boll (300 g) Martin Brodelius -88 38.08 Klippan 990606
100 m Filip Sjövall -95 14.13 Malmö 060822
Trekamp (60 m, Kula, Längd) Noah Karlberg -05 3009 Lund 170903
Pojkar 11
Gren Namn Resultat Tävling/plats Datum
60 m Noah Karlberg -05 8.37 Eslöv 160521
200 m Emil Gullstrand -91 29.76 Lund 020825
400 m Simon Martinsson -99 1:11.82 Lund 100828
600 m Gustav Ljungqvist -02 1:57.18 Helsingborg 130706
800 m Adam Gullstrand -86 2:44.0m Lund 970831
1500 m --
60 m häck (76.2 cm) Simon Martinsson -99 11.73 Malmö 100822
Höjd Magnus Berglund -89 1.40 Värnamo 000919
Längd (zon) Noah Karlberg -05 4.55 Hässleholm 160528
Kula (2.0 kg) Noah Karlberg -05 10.54 Eslöv 160521
Kula (3.0 kg) Martin Brodelius -88 8.64 Eslöv 990516
Diskus (0.6 kg) Simon Martinsson -99 22.10 Malmö 100822
Spjut (400 g) Gustav Hansson -04 20.78 Eslöv 140525
Kast med boll (300 g) Martin Brodelius -88 38.08 Klippan 990606
Kast med boll (150 g) Tage Larsson -09 30.17 Eslöv 20190518
60 m final Elias Wennolf -03 9.16 Eslöv 140525
60 m försök Elias Wennolf -03 9.17 Eslöv 140525
200 m b-final Elias Wennolf -03 31.71 Eslöv 140525
Svensk Stafett 1000 m Gustav Höög -95 3:18.51 Lund 030830
Adam Denguir -94
Herman Holmqvist -93
Melker Zetterman -93
Trekamp (60 m, Kula (2.0 kg), Längd) Adam Denguir -94 1911 Lund 050904
Pojkar 10
Gren Namn Resultat Tävling/plats Datum
60 m Noah Karlberg 8,81 Hässleholm 150726
400 m Sixten Henriksson -99 1:19.22 Lund 080906
600 m Anton Nilsson -06 2:07.02 Trelleborg 160618
800 m Rickard Thorsén 2:52.2m Norrköping 7806
60 m häck (76.2 cm) --
Rickard Thorsén 12.0m Olofström 7806
Höjd Simon Martinsson -99 1.24 Lund 090822
Max Rosenquist Larsson -01 1.24 Eslöv 110515
Längd (zon) Fredrik Hegnelius 4.34 Lomma 7609
Rickard Thorsén 4.34 Malmö 7609
Tresteg (zon) --
Kula (2.0 kg) Noah Karlberg 9,32 Lund 150929
Diskus (0.6 kg) Magnus Nyman -79 15.55 Lomma 8910
Kast med boll (150 g) Simon Martinsson -99 24.63 Lund 080906
Trekamp (60 m, Kula (2.0 kg), Längd) Adam Denguir -94 1626 Lund 040904
Pojkar 9
Gren Namn Resultat Tävling/plats Datum
60 m Magnus Berglund -89 9.21 Vellinge 980912
400 m Sixten Henriksson -99 1:19.22 Lund 080906
600 m Vidar Zetterman -99 2:14.08 Strömstad 080713
60 m häck (76.2 cm) --
Höjd Gustav Hansson -04 1.18 Hässleholm 130505
Längd (zon) Magnus Berglund -89 4.11 Vellinge 980912
Kula (2.0 kg) Noah Karlberg -05 7.57 Lund 140831
Kast med boll (150 g) Simon Martinsson -99 24.63 Lund 080906
Kast med boll (300 g) Emil Rosquist -08 25.00 Eslöv 170513
60 m final Noah Karlberg -05 9.22 Eslöv 140525
60 m försök Noah Karlberg -05 9.36 Eslöv 140525
200 m Adam Denguir -94 34.12 Lund 030830
Trekamp (60 m, Kula (2.0 kg), Längd) Adam Denguir -94 1282 Lund 030830