SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Flickor utomhus
Kvinnor senior
Gren Namn Resultat Tävling/plats Datum
100 m Mary-Ann Olsson -74 12.88 Helsingborg 9007
200 m Petra Lindell -78 26.87 Malmö 950604
400 m Liv Lindberg -70 59.81 Ängelholm 89
800 m Liv Lindberg -70 2:11.99 Budapest 8907
1500 m Liv Lindberg -70 4:42.5m Hässleholm 8807
3000 m Liv Lindberg -70 10:36.98 Trelleborg 8807
100 m häck (84.0 cm) --
400 m häck (76.2 cm) --
Liv Lindberg -70 1:05.9m Trelleborg 89
1500 m hinder (76.2 cm) --
Höjd Felicia Hast -93 1.47 Lund 80907
Stav --
Längd Mary-Ann Olsson -74 5.35 Helsingborg 9107
Tresteg Martina Larsson -86 10.62 Malmö 30816
Kula (4.0 kg) Natalie Johansson -92 9.93 Malmö 80921
Diskus (1.0 kg) Felicia Hast -93 28.00 Malmö 131005
Slägga (4.0 kg) Felicia Hast -93 47.07 Sollentuna 120812
Spjut (600 g) Natalie Johansson -92 24.62 Staffanstorp 80515
Flickor 19
Gren Namn Resultat Tävling/plats Datum
100 m Mary-Ann Olsson -74 12.88 Helsingborg 9007
200 m Petra Lindell -78 26.87 Malmö 950604
400 m Liv Lindberg -70 59.81 Ängelholm 89
800 m Liv Lindberg -70 2:11.99 Budapest 8907
1500 m Liv Lindberg -70 4:42.5m Hässleholm 8807
3000 m Liv Lindberg -70 10:36.98 Trelleborg 8807
100 m häck (84.0 cm) --
300 m häck (76.2 cm) Liv Lindberg -70 47.01 Halmstad 8807
2000 m hinder (76.2 cm) --
Höjd Felicia Hast -93 1.47 Lund 80907
Stav --
Längd Mary-Ann Olsson -74 5.35 Helsingborg 9107
Tresteg Martina Larsson -86 10.62 Malmö 30816
Kula (4.0 kg) Natalie Johansson -92 9.93 Malmö 80921
Diskus (1.0 kg) Marika Ljungberg -92 26.29 Malmö 80921
Slägga (4.0 kg) Felicia Hast -93 47.07 Sollentuna 120812
Spjut (600 g) Natalie Johansson -92 24.62 Staffanstorp 80515
Flickor 18
Gren Namn Resultat Tävling/plats Datum
100 m Mary-Ann Olsson -74 12.88 Helsingborg 9007
200 m Petra Lindell -78 26.87 Malmö 950604
400 m Liv Lindberg -70 1:00.06 Lund 8809
800 m Liv Lindberg -70 2:15.4m Malmö 8808
1500 m Liv Lindberg -70 4:42.5m Hässleholm 8807
3000 m Liv Lindberg -70 10:36.98 Trelleborg 8807
100 m häck (84.0 cm) --
300 m häck (76.2 cm) Liv Lindberg -70 47.01 Halmstad 8807
2000 m hinder (76.2 cm) --
Höjd Felicia Hast -93 1.47 Lund 80907
Stav --
Längd Mary-Ann Olsson -74 5.35 Helsingborg 9107
Tresteg Martina Larsson -86 10.62 Malmö 30816
Kula (4.0 kg) Natalie Johansson -92 9.93 Malmö 80921
Diskus (1.0 kg) Marika Ljungberg -92 26.29 Malmö 80921
Slägga (4.0 kg) Felicia Hast -93 41.88 Malmö 110824
Spjut (600 g) Natalie Johansson -92 24.62 Staffanstorp 80515
Flickor 17
Gren Namn Resultat Tävling/plats Datum
100 m Mary-Ann Olsson -74 12.88 Helsingborg 9007
200 m Petra Lindell -78 26.87 Malmö 950604
400 m Ewa Olsson -69 1:05.73 Malmö 8506
800 m Liv Lindberg -70 2:23.8m Kalmar 8510
1500 m Liv Lindberg -70 5:09.06 Svedala 8506
3000 m Liv Lindberg -70 11:57.2m Vellinge 8606
100 m häck (76.2 cm) Mary-Ann Olsson -74 15.91 Hässleholm 89
300 m häck (76.2 cm) Mary-Ann Olsson -74 49.24 Hässleholm 89
1500 m hinder (76.2 cm) --
Höjd Felicia Hast -93 1.47 Lund 80907
Stav --
Längd Mary-Ann Olsson -74 5.35 Helsingborg 9107
Tresteg Martina Larsson -86 10.62 Malmö 30816
Kula (3.0 kg) Natalie Johansson -92 12.46 Hässleholm 80622
Diskus (1.0 kg) Marika Ljungberg -92 26.29 Malmö 80921
Slägga (4.0 kg) Felicia Hast -93 36.77 Ängelholm 90607
Spjut (600 g) Natalie Johansson -92 24.62 Staffanstorp 80515
Flickor 16
Gren Namn Resultat Tävling/plats Datum
100 m Mary-Ann Olsson -74 12.88 Helsingborg 9007
200 m Mary-Ann Olsson -74 27.72 Helsingborg 9007
400 m Ewa Olsson -69 1:05.73 Malmö 8506
800 m Liv Lindberg -70 2:23.8m Kalmar 8510
1500 m Liv Lindberg -70 5:09.06 Svedala 8506
3000 m Liv Lindberg -70 11:57.2m Vellinge 8606
100 m häck (76.2 cm) Mary-Ann Olsson -74 15.91 Hässleholm 89
300 m häck (76.2 cm) Mary-Ann Olsson -74 49.24 Hässleholm 89
1500 m hinder (76.2 cm) --
Höjd Felicia Hast -93 1.47 Lund 80907
Stav --
Längd Mary-Ann Olsson -74 5.25 Simrishamn 8906
Tresteg Martina Larsson -86 10.17 Vellinge 20914
Kula (3.0 kg) Natalie Johansson -92 12.46 Hässleholm 80622
Diskus (1.0 kg) Marika Ljungberg -92 26.29 Malmö 80921
Slägga (4.0 kg) Felicia Hast -93 36.77 Ängelholm 90607
Spjut (600 g) Natalie Johansson -92 24.62 Staffanstorp 80515
Flickor 15
Gren Namn Resultat Tävling/plats Datum
80 m Klara Persson -04 10.76 Eslöv 180915
100 m Natalie Johansson -92 13.10 Lund 70901
200 m Filippa Ekbladh -85 27.97 Lund 826
300 m Hanna Zetterman -95 48.72 Malmö 90830
800 m Liv Lindberg -70 2:23.8m Kalmar 8510
2000 m --
80 m häck (76.2 cm) Mary-Ann Olsson -74 12.67 Hässleholm 8807
300 m häck (76.2 cm) Mary-Ann Olsson -74 49.24 Hässleholm 89
1500 m hinder (76.2 cm) --
Höjd Felicia Hast -93 1.47 Lund 80907
Stav --
Längd Mary-Ann Olsson -74 5.25 Simrishamn 8906
Längd (zon) Mary-Ann Olsson -74 5.21 Helsingborg 8608
Tresteg Martina Larsson -86 9.93 Hässleholm 10729
Kula (3.0 kg) Natalie Johansson -92 11.35 Stenungssund 70824
Diskus (0.6 kg) Felicia Hast -93 30.39 Vellinge 80831
Slägga (3.0 kg) Felicia Hast -93 38.69 Malmö 80806
Spjut (500 g) Frida Carlstedt -04 28,53 Eslöv 20190519
1500 m Liv Lindberg -70 5:09.06 Svedala 8506
Stafett 4x80
Klara Persson -04
Linn Ekström -04
Liv Mehlin Södervall  -04
Selma Hansson -04
43.97 Eslöv 180527
Flickor 14
Gren Namn Resultat Tävling/plats Datum
80 m Klara Persson -04 10.76 Eslöv 180915
80 m (manuell tid) Marie Nilsson 10.3m Malmö 8509
100 m Natalie Johansson -92 13.40 Malmö 60606
200 m Tanja Larsson -97 28.46 Vellinge 100613
300 m Hanna Zetterman -95 48.72 Malmö 90830
800 m Liv Lindberg -70 2:25.1m Malmö 8409
2000 m --
80 m häck (76.2 cm) Mary-Ann Olsson -74 12.67 Hässleholm 8807
100 m häck (76.2 cm) --
300 m häck (76.2 cm) --
1500 m hinder (76.2 cm) --
Höjd Mary-Ann Olsson -74 1.45 Lomma 8810
Stav --
Längd Natalie Johansson -92 4.80 Vellinge 60617
Längd (zon) Mary-Ann Olsson -74 5.21 Helsingborg 8608
Tresteg Klara Persson -04  8.97 Eslöv 180529
Tresteg (zon) Annika Thomsen -82 9.72 Hässleholm 960728
Kula (3.0 kg) Natalie Johansson -92 11.03 Vellinge 60910
Diskus (0.6 kg) Felicia Hast -93 28.54 Vellinge 70812
Slägga (3.0 kg) Natalie Johansson -92 32.50 Villstad 60903
Spjut (400 g) Bella Gisel -07 25.58 Klippan 20190602
Spjut (500 g) Frida Carlstedt -04 24,75 Lund 180825
Stafett 4x80
Klara Persson -04
Linn Ekström -04
Liv Mehlin Södervall  -04
Selma Hansson -04
43.97 Eslöv 180527
Trekamp (100 m, Kula 3.0 kg, Längd) Hanna Zetterman -95 1463 Lund 90823
Flickor 13
Gren Namn Resultat Tävling/plats Datum
60 m Mary-Ann Olsson -74 8.31 Hässleholm 8607
80 m Filippa Ekbladh -86 11.05 Staffanstorp 980615
200 m Tanja Larsson -97 28.46 Vellinge 100613
600 m Hanna Joelsson -96 2:01.09 Staffanstorp 80510
1500 m Fredrika Ljung -90 5:49.26 Lund 30830
60 m häck (76.2 cm) Mary-Ann Olsson -74 10.06 Helsingborg 8608
Höjd Mary-Ann Olsson -74 1.42 Ängelholm 8608
Stav --
Längd (zon) Mary-Ann Olsson -74 5.21 Helsingborg 8608
Tresteg (zon) Bella Gisel -07 9.45 Hässleholm 20190727
Kula (2.0 kg) Myra Malmborg -01 11.66 Helsingborg 140705
Diskus (0.6 kg) Alexandra Wernersson -98 19.92 Vellinge 110611
Slägga (2.0 kg) Bella Gisel -07 28.88 Ängelholm 20190915
Spjut (400 g) Bella Gisel -07 25.58 Klippan 20190602
400 m Tanja Larsson -97 1:18.45 Hässleholm 80504
400 m (manuell tidtagning) Sanna Wallertoft -89 1:13.2 Eslöv 20512
Trekamp 60 m, Kula 2.0 kg, Längd Klara Persson -04 2889 Lund 20170903
Stafett 5x60m
Liv Mehlin Södervall -04
Sandra Enehill -05
Johanna Eek -04
Selma Hansson -04
Linn Ekström -04
45.27 Eslöv 20170513
Flickor 12
Gren Namn Resultat Tävling/plats Datum
60 m Mary-Ann Olsson -74 8.31 Hässleholm 8607
80 m Hanna Zetterman -95 11.61 Malmö 70825
200 m Emma Filling -98 31.77 Eslöv 90524
600 m Hanna Joelsson -96 2:01.09 Staffanstorp 80510
800 m Anna Hegnelius 2:35.0m Karlstad 7609
1500 m Bella Gisel -07 7:19:74 Hässleholm 20190727
60 m häck (76.2 cm) Mary-Ann Olsson -74 10.06 Helsingborg 8608
Höjd Mary-Ann Olsson -74 1.42 Ängelholm 8608
Stav --
Längd (zon) Mary-Ann Olsson -74 5.21 Helsingborg 8608
Tresteg (zon) Bella Gisel -07 9.45 Hässleholm 20190727
Kula (2.0 kg) Mary-Ann Olsson -74 9.80 Ängelholm 8509
Diskus (0.6 kg) Mary-Ann Olsson -74 19.37 86
Slägga (2.0 kg) Bella Gisel -07 28.88 Ängelholm 20190915
Spjut (400 g) Bella Gisel -07 25.58 Klippan 20190602
Kast med boll (300 g) Eva-Marie Cederholm 24.92 Lomma 86
Trekamp 60 m, Kula 2.0 kg, Längd Hanna Zetterman -95 1917 Lund 70901
Flickor 11
Gren Namn Resultat Tävling/plats Datum
60 m Mary-Ann Olsson -74 8.53 Malmö 8409
200 m Emma Filling -98 31.77 Eslöv 90524
400 m Tanja Larsson -97 1:18.45 Hässleholm 80504
600 m Tanja Larsson -97 2:07.21 Klippan 80601
800 m Mary-Ann Olsson -74 2:56.8m Malmö 8409
60 m häck (76.2 cm) --
Höjd Mary-Ann Olsson -74 1.38 Helsingborg 8405
Filippa Gunnarsson -99 1.38 Kristianstad 100523
Längd (zon) Mary-Ann Olsson -74 4.71 Helsingborg 8407
Tresteg (zon) --
Kula (2.0 kg) Mary-Ann Olsson -74 9.80 Ängelholm 8509
Spjut (400 g) Tanja Larsson -97 16.25 Klippan 80601
Kast med boll (300 g) Bella Gisel 26.69 Eslöv 180526
Kast med boll (150 g) Mikaela Platzack -90 19.12 Klippan 990606
Trekamp 60 m, Kula 2.0 kg, Längd Tanja Larsson -97 1977 Lund 80907
Flickor 10
Gren Namn Resultat Tävling/plats Datum
60 m Mary-Ann Olsson -74 8.53 Malmö 8409
400 m Josefin Karlsson -98 1:19.50 Hässleholm 80504
600 m Hanna Holmqvist -96 2:09.96 Staffanstorp 605
800 m Mary-Ann Olsson -74 2:56.8m Malmö 8409
60 m häck (76.2 cm) --
Höjd Mary-Ann Olsson -74 1.38 Helsingborg 8405
Längd (zon) Mary-Ann Olsson -74 4.71 Helsingborg 8407
Tresteg (zon) --
Kula (2.0 kg) Mary-Ann Olsson -74 7.62 Lomma 84
Kast med boll (150 g) Mikaela Platzack -90 19.12 Klippan 990606
Trekamp 60 m, Kula 2.0 kg, Längd Josefin Karlsson -98 1625 Lund 80907
Flickor 9
Gren Namn Resultat Tävling/plats Datum
60 m Sofia Wallertoft -92 9.31 Lund 10826
200 m Stella Papée -10 35.30 Eslöv 20190518
400 m Linnea Englund -06 1:23.69 Hässleholm 20140727
600 m Linnea Svensson -99 2:14.88 Staffanstorp 80510
60 m häck (76.2 cm) --
Höjd Josefin Karlsson -98 1.26 Lund 70901
Längd (zon) Elin Pihlström 3.81 Lund 20150902
Kula (2.0 kg) Josefin Karlsson -98 6.58 Lund 70902
Kast med boll (150 g) Filippa Ottesen - 10 19.78 Eslöv 20190518
Trekamp 60 m, Kula 2.0 kg, Längd) Josefin Karlsson -98 1415 Lund 70902
Svensk stafett 1000m
Klara Höög -95
Amanda Schill -95
Anja Fiberg -95
Isabelle Karlsson -94
3:44.12 Lund 30830